Участь команди Чернігівської області в ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій)

Q2AhNzEMy_U

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.11.2015 р. №1/9-534 «Щодо проведення олімпіади з трудового навчання (технологій)» та на виконання наказу Міністерства освіти і науки від 11.03.2016 р. № 248 «Про проведення ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2015/2016 навчальному році» 27 березня – 1 квітня 2016 року у м.Луцьку відбувся ІV етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій). В олімпіаді взяли участь 63 учасники 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, серед яких 30 – з обслуговуючих видів праці та 33 – з технічних. Чернігівську область представляли Яцько Яна Віталіівна, учениця 10 класу Прилуцької спеціалізованої школи № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Прилуцької міської ради та Шевчик Євгеній Вікторович, учень 11 класу Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34 Чернігівської міської ради.

ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій) складався з 3-х турів: теоретичного туру, комплексної роботи та захисту проекту.

У теоретичному турі школярі протягом 1 години виконували тестові завдання за матеріалом навчальної програми з трудового навчання, технологій. Максимальна кількість балів за теоретичний тур – 30.  Завдання теоретичного туру.

KPw38BE5SG8 DCB3c6dPqQUВиконуючи завдання практичного туру (комплексної роботи), учасники олімпіади виготовляли чохол для праски (дівчата) та підставку для квітів (хлопці). На виконання завдання передбачалось 5 годин. Робота оцінювалась у 50 балів.

Чохол для праски (фото)  Підставка для квітів (фото)

 

 

Для учасників ІV етапу олімпіади з трудового навчання (технологій) пропонувались такі теми для виконання домашніх проектів.

6gAOwybMnfkХлопці 11 класу – «Модель механізму (машини)».

До моделі висувались такі вимоги:

— демонстраційна та діюча;

— передає та (чи) змінює рух;

— необхідно визначити конкретні приклади практичного застосування принципової схеми механізму (машини);

— орієнтовні габаритні розміри: куб 250 х 50 (доцільність розмірів, що виходять за межі зазначених має бути обґрунтована).

Модель механізму (машини)  (фото)

Фото0496 (2)

 

Дівчата 11 класу – «Інтер’єрна прикраса».

Вимоги до прикраси:

— для домашнього інтер’єру;

— крім текстильних іграшок.

Інтер`єрна прикраса (фото)

 

 

Учасники олімпіади підготували презентації, в яких показали процес виконання виробу. Захист домашнього проекту відбувався одночасно із захистом комплексної роботи. Максимальна кількість балів за виконання завдань третього туру – 40.

IMG_3725-min

За підсумками трьох турів олімпіади Яцько Яна Віталіївна виборола диплом І ступеня та була нагороджена дипломом ім. Віктора Сидоренка за абсолютну першість у ХХХІV Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання (технологій), набравши 109,75 балів із 120 максимальних.

 

 

 

 

 

Результати учасників олімпіади:

a2dpwzKpWPg                                    I8ztZqCfxo0

 

 

 

 

 

 

Яцько Яна – шифр № 48, Шевчик Євгеній – шифр №26

Під час проведення олімпіади проходила виставка творчих робіт учнів на тему «Кожен наш поступ тобі – Україно!». На огляд журі учасники представили гончарні та вишиті вироби. В номінації «Стиль оформлення стенду» команда Чернігівської області здобула диплом ІІ ступеня.

qQ48oJldXQw

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *